Pożyczka pod zastaw

Pożyczka pod zastaw

Na rynku mamy wiele rodzajów pożyczek ,jedną z nich jest pożyczka pod zastaw . Dla kogo jest ten rodzaj pożyczki ? jakie są wady i zalety pożyczki pod zastaw ?

Pożyczka pod zastaw jest dostępna dla każdego, więc również dla osoby zadłużonej. Cały proceder opiera się na pozostawieniu pod zastaw,  wartościowej rzeczy w zamian za udzielenie pożyczki. Zastaw ten stanowi pewnego rodzaju gwarancję, w przypadku, gdy nie uregulujemy naszego zobowiązania, zastawiony przedmiot staje się własnością pożyczkodawcy .

Co możemy dać w zastaw ?

Wszystkie przedmioty które przedstawiają wartość np: złota biżuteria,sprzęt rtv, agd,elektronika,zegarki  pojazdy a także nieruchomości .

Wycena

Wszystko zależne jest indywidualnie od danego lombardu .Jeżeli chodzi o przedmioty mniejszej wartości duże znaczenie ma stan przedmiotu,gwarancja i oryginalne opakowanie .

Koszty.

W zależności od Lombardu koszty oprocentowania miesięcznego oscylują w granicach 20% .

Przy kwotach  gdzie zastaw stanowi nieruchomość lub samochód miesięczny % ustalany jest indywidualnie.

Odkup

Umowa zawierana jest na miesiąc z możliwością przedłużenia .W większości przypadków towar możemy odebrać wcześniej niż w umówionym terminie.

Należy uważnie przeczytać warunki ponieważ może się okazać że pomimo wcześniejszego odbioru, zapłacimy równowartość miesięcznego zastawu .W razie wątpliwości warto o szczególy dopytać personel. Jeżeli po okresie zawartym w umowie nie mamy pełnej kwoty zwrotu,umowę możemy przedłużyć płacąc jedynie odsetki .

Pożyczka pod zastaw -na co uważać ?

Przed wybraniem Lombardu należy sprawdzić jak długo jest na rynku,jakie ma opinie w internecie .Większość z firm posiada własne witryny internetowe,gdzie można przeczytać regulamin .

Zastaw powinien być potwierdzony umową  w dwóch egzemplarzach, jedną dla nas drugą dla lombardu . W umowie winien być zawarty przedmiot zastawu,kwota końcowa, regulamin.

Umowy spisane na kartce powinny zapalić w nas czerwoną lampkę bo jest to mało profesjonalna praktyka.

Pożyczka pod zastaw to opcja dla ludzi którzy pilnie potrzebują gotówki.Nie posiadają zdolności kredytowej . Ryzyko takiej pożyczki jest niewielkie bo w przypadku nieodebrania rzeczy,nie grozi nam windykacja,komornik a jedynie utrata zastawu.

Share Button

Dodaj komentarz