Podróbki zegarków, jak rozpoznać?

Pod względem podatności na kopiowanie, marki zegarkowe zajmują czołowe miejsca w swojej kategorii,  dużo łatwiej natrafić na dobrą kopię, niż oryginałPodrabia się niemal wszystkie zegarki – szczególnie te najdroższe, najpopularniejsze i najbardziej luksusowe.

Czy można sklasyfikować podróbki?

Istnieją zegarki wykonane tak słabo że różnica widoczna jest gołym okiem odzwierciedla to także cena .Ale są produkty które są zagwostką dla znawców tematu tak jak film poniżej przedstawia Rolexa z pełną dokumentacją i pudełkiem .

Rolex to jedna z ulubionych firm która najczęściej jest podrabiana . Handel nimi jest w Polsce nielegalny jednak wiele osób kupuje je w Egipcie czy Turcji a następnie odsprzedaje za znacznie wyższą cenę w Internecie.Oryginalny Rolex ma szwajcarski, pozłacany mechanizm (nie jest to ETA! ETA jest w podróbkach) z podpisanym rotorem (wachnikiem).Numery na podróbkach są dużo gorszej jakości niż na oryginałach. To samo dotyczy zapięcia Rolexa. Logo w podróbce jest bardziej piaszczyste. Jeśli chodzi o numer seryjny to podróbki są z dnia na dzień lepsze i bliższe oryginału. Litery i cyfry na oryginale są gładkie i napisane jakby jednym pociągnięciem. W podróbkach Rolexów każda literka jest pisana tak, jakby składała się z kilku kresek.

Poniżej zdjęcie Rolexa model Explorer z podrobionym mechanizmem 3132 -dla laika jest łudząco podobny do oryginału .

Do klasyków które są nagminnie podrabiane należą Omegi ,Longinesy ,IWC, Patek Phillipe.

Bardzo modne stało się używanie określenia repliki lub model kolekcjonerski jak zwał tak zwał nijak to się ma do oryginału

Podróbka / Counterfeit – nielegalna kopia innego zegarka (najczęściej marnej jakości) złożona z tanich komponentów, które mają udawać oryginalne egzemplarze.

Replika / Replica – dawniej reprodukcja oryginalnego, zwykle nieprodukowanego już zegarka. Dziś pojęcie zbliżone do podróbki.

Hołd / Homage – nowoczesny zegarek, inspirowany stylem i konstrukcjami innych producentów, wyraźnie odwołujący się do ikon stylu. Nie ma nic wspólnego z podróbkami, ponieważ powstaje oficjalnie pod szyldami wielu marek – także tych renomowanych – i jest całkowicie oryginalnym produktem.

Codziennie na popularnych portalach aukcyjnych i w serwisach ogłoszeniowych pojawiają się zarówno  marne podróbki, jak i niemal doskonałe falsyfikaty, które bez obeznania w temacie albo fachowej pomocy znawcy, mogą kosztować naprawdę sporo .

Kilka wskazówek

  1. Zwróć uwagę na wagę zegarka
    Zarówno zegarek jak i bransoleta w zegarkach.Warto sprawdzić na oficjalnej stronie wagę oryginalnego zegarka i porównać z zegarkiem który mamy zamiar kupić.iwc real vs fakecasio g shock
  2. michael kors podróbka

2. Przypatrz się wszystkim logo
Firma produkuje zegarki z logo na każdej tarczy, natomiast w podróbkach często logo znajduje się tylko na głównej tarczy. Oglądając zegarek który mamy w planach kupić dobrze jest mieć ze sobą lupę.

3. Szukaj literówek
Tekst na  zegarku znajduje się z tyłu koperty. W podróbkach z tyłu są mało widoczne napisy lub ich brakuje.Zwracaj uwagę na literówki np. zamiast Boss nazwa Boos. Fałszerze często stosują taką praktykę aby uniknąć odpowiedzialności karnej za kradzież znaku towarowego.

5. Detale
Zwróć uwagę na szczegóły takie jak cyfry czy są równo rozstawione czy się nie odklejają . jak w zdjęciu poniżej więcej o fejkach Michela Korsa tutaj .fake

Rado fake

Rado w tym przypadku napis jest połączony w oryginale każda litera występuje osobno .

Mechanizm.

Kiedy sprawdziliśmy wszystkie detale i zegarek z pozoru wygląda na autentyczny pozostaje jeszcze kwestia mechanizmu .

I tu pozornie nasze wątpliwości mogą zostać szybko rozwiane bo jeśli na tarczy widnieje napis automatic a w środku widzimy coś takiego :

To nie ma sensu się rozwodzić nad zakupem bo jasnym jest że to najtańsza z możliwych podróbek .

Jeśli po otwarciu, mechanizm jest mechaniczny,to tu podobnie jak wygląd zewnętrzny szczegóły grają rolę .Po pierwsze, żadna szanująca jest firma a tymbardziej manufaktura pokroju premium nie umieszcza plastikowego „okręgu” wokół mechanizmu .Po drugie brak napisów ,grawerów i jakichkolwiek oznaczeń jak przykład Rolexa poniżej świadczy o nieoryginalności.

Niestety „producenci” podróbek doszkalają się w swojej profesji co rusz pojawiają się nowe doskonalsze projekty . W takim wypadku wprawne oko

Na aukcji powinno zawsze być zamieszczone rzeczywiste zdjęcie produktu, a nie to ściągnięte z Internetu.Ogólna zasadą jest to, że jeżeli coś ma zbyt niską cenę, nie ma szans aby było oryginałem.

Share Button

Dodaj komentarz